Вступне слово
========
Ресурси країн
Книга відгуків
Про автора
 


Стежки

Бібліотека ім. Марії Фішер-Слиж на сайті Українське життя в Севастополi

Наш банер

 

Володимир Стефанович Білецький

– відомий український вчений в галузі гірництва, доктор технічних наук, професор Донецького національного технічного університету.
Народився в 1950 році в Україні (с. Матвіївка, Вільнянського р-ну, Запорізької області). Більше 30 років життя Володимира Білецького тісно пов’язані з гірничими науками, Донбасом. Закінчив Дніпропетровський гірничий інститут (нині Національний гірничий університет, 1972). Кандидат технічних наук (1986), доктор технічних наук (1994). З 1998 – дійсний член Наукового Товариства ім. Шевченка (НТШ – перша академія України, заснована у 1873), з 2004 – дійсний члені і Академії Економічних Наук України. З 1996 р. член Літньої лабораторії Росії та Східної Європи Іллінойського університету. Має Сертифікати Міссіссіпського Консорціуму вищих навчальних закладів з інтернаціонального розвитку (Джексон, США, 1998) та Інституту міжнародної співпраці (Вашингтон, США, 2000). Засновник і шеф-редактор всеукраїнського наукового аналітично-інформаційного журналу “Схід” – з 1995 (філософія, історія, економіка), “Донецького вісника Наукового товариства ім. Шевченка” (2001), вісника “Проблеми підручника середньої і вищої школи” (2001), “Хроніки Донецького відділення НТШ” (2006).
Проводив дослідження в ряді наукових шкіл – Національній гірничій академії України, ДонНТУ, Харківському політехнічному інституті, Інституті фізико-органічної хімії та вуглехімії НАН України, Інституті біоколоїдної хімії НАН України, МакНДІ, Дзержинській філії ЛенНДІхіммашу, Інституті “ВННИПИГидротрубопровод”, Інституті “ИРГИРЕДМЕТ” та ін.
Учасник ряду міжнародних фахових конференцій в США, Україні, Польщі, Росії, Чехії, Німеччині, Туреччині, Японії, Китаї і т.д.
В.С.Білецький – продуктивний вчений, має 350 наукових публікацій, в тому числі понад 20 книг (монографії, навчальні посібники, словники, енциклопедичні видання) та 60 винаходів.
Крім того, автор понад 210 науково-популярних та публіцистичних друкованих статей в журналах і газетах України та інших країн. Редактор і видавець ряду книг з точних і гуманітарних наук.
Коло наукових інтересів: технології і управління процесами збагачення корисних копалин, гідравлічне транспортування вугілля, вугільні технології. Автор ідеї і керівник проекту “Гірнича енциклопедія”, за яким у 1998-2004 рр. створено національну термінологічну систему в гірництві.
Розробив наукові основи, вітчизняну технологію та нові напрямки масляної аґломерації вугілля. Створена нова технологія магістрального гідротранспорту вугілля на основі поєднання процесів “гідротранспорт-масляна агломерація” включена в Банк промислової та технічної інформації (БПТІ ЮНІДО) ООН. В.С.Білецьким висунута оригінальна гіпотеза про специфічність адгезійних зв’язків речовин з надмолекулярною структурою.
В.С.Білецький – активний громадсько-політичний діяч. Фундатор ряду громадських організацій і газет у Донецьку – зокрема, газети “Східний часопис”, дослідно-видавничої фундації “Український культурологічний Центр” (1994), Донецького відділення Наукового Товариства ім. Шевченка (1997) та Товариства “Україна-Світ” (1997), ТОВ “Східний видавничий дім”, “Донецького обласного товариства української мови” (1989), член дорадчої Ради з питань національностей Донецької обласної державної адміністрації, консультант депутатів Верховної Ради України О.В.Кулика та І.Ф.Драча (1997-2005).

Список друкованих праць і наукова біографія

Адміністрування - Микола Владзімірський